Tomb Raider IV Last Revelation - Solucja:

Tomb of Semerkhet

Tomb Raider IV - Tomb of Semerkhet Secret: 7 [37/70]

Znajdziesz się w pomieszczeniu z wazami, w których znajdziesz UZI AMMO oraz LARGE MEDIPACK. Zjedź korytarzem. Wskocz na drabinkę na suficie i przejdź na drugą stronę korytarza. Zejdź na dół i zjedź po bambusie na piętro niżej. W wazach znajdziesz SMALL MEDIPACK. Udaj się do cokołu z ogniem i weź pochodnię, którą podpal. Zeskocz na dół. Teraz musisz poprzełączać dźwignie w ścianach. I wróć na poziom wyżej i przejdź przez drzwi, które się otworzyły. Otwórz drzwi na lewo i zejdź na dół. Znajdziesz się w sali z gigantyczną grą. Udaj się na lewo i wejdź po drabinie - Secret #31, gdzie znajdziesz SMALL MEDIPACK oraz SHOTGUN WIDESHOT AMMO. Zejdź na dół i przeskocz ponownie na poprzednią półkę. Przejdź przez drzwi i zejdź schodami na dół. Wejdź po drabinie i dalej do góry. Idź korytarzem do końca i zejdź na dół. Na dole zabij szakale. Podejdź do ściany z płomieniami i po kolei pozaglądaj do nich. Otworzą się drzwi. Przejdź do następnego pomieszczenia i ponownie powkładaj rękę w dziury w ścianach. Wejdź na mur i po drabince na suficie wyjdź z pomieszczenia.

Wejdź na wysunięty klocek i wejdź na górę. Przeskocz na środkowy cokół i pociągnij kolejną dźwignię. Zanim zeskoczysz, udaj się do końca półki i skocz na pochyłą ścianę przy półce. Będzie tam drabina, po której dojdziesz do Secret #32, gdzie znajdziesz SHOTGUN WIDESHOT AMMO i LARGE MEDIPACK. Zejdź na dół i zejdź jeszcze niżej, gdzie zbierz The Rules of Senet.

(Teraz czeka cię partyjka gry. Gdy ją wygrasz, ominie cię 5 sekretów.)

Wracaj teraz z powrotem do pomieszczenia z grą i wejdź po drabinie do otworzonego przejścia. Teraz czeka ciebie gra. Gra polega na tym, aby jak najszybciej pozbyć się swoich pionków. Czarne oznaczają o ile twój pionek może się przesunąć. Możesz zbijać pionki przeciwnika.


Gdy wygrasz:

Uniosą się znaczki, tworząc półki do przejścia na drugą stronę pomieszczenia. Udaj się na dół i po schodach do góry na półkę. Przeskocz przez półki na drugą stronę. Zejdź na dół schodami i zeskocz do dziury. Idź dalej schodami do szarej bramy. Przejdź przez nią, zabij dwa szakale i idź dalej schodami w dół. W wazonach znajdziesz UZI AMMO. Dalej schodź schodami. W pomieszczeniu będzie szakal, przejdź do następnego i zabij kolejnego; skocz do dziury i do następnej. Biegnj szybko korytarzem do bambusa i wejdź na górę. Na piętrze będą wazy (LARGE MEDIPACK) i przejdź do pomieszczenia z lustrami. Przejdź przez nie i idź do kolejnego bambusa i wejdź wyżej. Udaj się do drzwi i przejdź przez nie. W pomieszczeniu musisz ustawić pionki tak, aby stanęły na swoich kolorach zamykając słupy światła. Wróć teraz do pomieszczenia z lustrami. Zabij szakale i zejdź do dziury w podłodze. Idź dalej korytarzem do końca poziomu.
Gdy przegrasz:

Zejdź na dół i zejdź do którejkolwiek z otwartych klap. Zjedź po pochylni, drugiej i trzeciej, z której skocz na półkę na wprost - Secret #33, gdzie znajdziesz SHOTGUN WIDESHOT AMMO, SMALL MEDIPACK, UZI AMMO. Wróć z powrotem do korytarza z pochylniami i skocz na bambus. Zjedź niżej i zbierz SMALL MEDIPACK. Zjedź jeszcze niżej i zabij nietoperze. Przeskocz na półkę obok i udaj się korytarzem. W pomieszczeniu będą szakale oraz dwa pionki. Wsuń pionka między młotki i pociągnij dźwignię. Zbierz Cartouche Piece 1. Wróć teraz do pomieszczenia i skocz na linę. Przeskocz na półkę z czerwonymi drzwiami, które otwórz i wejdź do środka - Secret #34, gdzie znajdziesz SMALL MEDIPACK oraz CROSSBOW EXPLOSIVE AMMO.

Skocz na linę i dostań się na półkę z drabiną. Wejdź po bambusie. Na piętrze znajdziesz SHOTGUN NORMAL AMMO i CROSSBOW POISON AMMO. Wróć z powrotem do sali i zejdź na półkę niżej. Znajdziesz tam szparę, przez którą Lara może się przeczołgać do następnego pomieszczenia. Będzie tam kolejny pionek. Przesuń pionek między młotki i zbierz Cartouche Piece 2. Zejdź na dół i zabij szakale. W pomieszczeniu z wazami znajdziesz SHOTGUN NORMAL AMMO, SMALL MEDIPACK. Wróć na górę i wracaj do poprzedniego pomieszczenia. Zejdź na dół. Połącz Cartouche Piece 1 i Cartouche Piece 2, aby otrzymać Ba Cartouche. Podejdź do niebieskawych drzwi i użyj tabliczki.

Zabij szakale. Zejdź na dół pociągając dźwignię i biegnij do bambusa, wejdź na górę. Przeciągnij kolejny pionek pod młoty i zbierz kolejną tabliczkę Ra Cartouche. Wróć do poprzedniego pomieszczenia wnęką w ścianie przy której weszłeś do tego pomieszczenia. Udaj się do drugich drzwi i użyj tabliczki Ra Cartouche. Biegnij schodami do góry. Znajdziesz się w kolejnej sali z ognistym duchem, którego możesz pokonać wodnym duchem, który znajduje się w pomieszczeniu prawej - do góry i do dołu korytarzem. Pociągnij dźwignię. Powinny się zniwelować. Po bokach pomieszczenia znajdziesz SMALL MEDIPACK x 2. Wróć do poprzedniego pomieszczenia i linami przeskocz na jego drugi koniec - Secret #35, gdzie znajdziesz GRANADEGUN NORMAL AMMO, REVOLVER AMMO. Wróć na linę i skręć ustaw się tak, aby skoczyć na półkę po lewej. Udaj się teraz na klocek z bambusem. Wejdź wyżej i skocz na półkę. Na ścianie będzie dźwignia, którą pociągnij. Ponownie po bambusie na górę i obejdź pomieszczenie, aby z dziury w ścianie wziąć pochodnie. Zejdź teraz na dół i udaj się do sali z linami. Podpal pochodnię i pozapalaj wszystkie lampy. W podłodze otworzy się klapa. Zejdź na dół - Secret #36; znajdziesz tam SHOTGUN WIDESHOT AMMO, LARGE MEDIPACK, FLARES i GRENADEGUN FLASH AMMO. Wracaj teraz z powrotem do pomieszczenia z linami. Przy pomocy lin ponownie dostań się do bambusa i wejdź wyżej. Obejdź pomieszczenie i wejdź w korytarz. Wejdź wyżej i pociągnij dźwignię, która jest na ścianie nad dziurą, którą wszedłeś. Wejdź teraz kratkę i wyżej - Secret #37, gdzie znajdziesz UZI, CROSSBOW EXPLOSIVE AMMO, i LARGE MEDIPACK. Zejdź niżej i idź dalej korytarzem do końca poziomu.


Guardian of Semerkhet

Secret: 3 [40/70]

Udaj się do dziury w podłodze i idź korytarzem do końca. Znajdziesz się w pomieszczeniu z makietą Egiptu. Udaj się do lewej dziury i wejdź we wnękę po prawej. Znajdziesz się w pomieszczeniu z dźwignią. Pociągnij ją - otworzy ci drzwi na czas. Biegnij po półkach na drugą stronę pomieszczenia i przejdź przez zamykające się drzwi. Z cokołu zbierz Golden Vraeus i zejdź na dół. Wróć pod wejście i korytarzem wróć do poprzedniego pomieszczenia. Podjedź do złotego trójkąta w ścianie i włóż znaleziony artefakt. Uruchomi się dziwne urządzenie i zniszczy piramidę. Zbierz Guardian Key. Udaj się do klapy w podłodze i użyj klucza. Idź korytarzem do następnego korytarza.

Udaj się do podwyższenia w korytarzu (nie podchodź na razie do drzwi, w które coś uderza) i wskocz na drabinkę na suficie. Idź nią do wnęki w ścianie, do której będziesz mógł wejść - Secret #38; gdzie znajdziesz SHOTGUN SHELLS, CROSSBOW EXPLOSIVE AMMO i USI AMMO. Wróć z powrotem do korytarza i pociągnj dźwignię na jednym z jego końców, uważając na byka. Udaj się do pomieszczenia na końcu korytarza z apteczką i dziury w ścianie weź pochodnię. Podpal ją w najbliższej palącej się pochodni, do której jesteś w stanie podejść. Udaj się teraz ponownie do tamtego pomieszczenia i podpal w nim pochodnie. Otworzą się drzwi - Secret #39, gdzie znajdziesz CROSSBOW NORMAL AMMO, LARGE MEDIPACK, SHOTGUN NORMAL AMMO. Wracaj z powrotem do korytarza z bykiem.

Zaprowadź byka do drzwi na samym końcu korytarza, tak aby on w nie walną i je otworzył. Idź dalej korytarzem do komnaty. Teraz musisz tak pokierować bykiem, aby uderzał w tabliczki z okiem. Po zbiciu wszystkich udaj się najpierw do wąskiego korytarza po prawej i po drabinie wejdź na piętro. Idź dookoła i wejdź do pomieszczenia wyżej - Secret #40, gdzie znajdziesz SMALL MEDIPACK. W pomieszczeniu na przeciwko będzie kilka przedmiotów do zebrania: SHOTGUN SHELLS, UZI CLIPS i SMALL MEDIPACK. Wracaj teraz z powrotem na dół. Teraz udaj się do korytarza po lewej i wejdź po drabinie.DALEJ...

Strona główna  |  © 2010-2012 by 1408