Tomb Raider IV Last Revelation - Solucja:

The Lost Library

Secret: 3 [52/70]

Znajdziesz się w holu głównym biblioteki, na parterze. Udaj się do środkowych drzwi po prawej i idź schodami do pomieszczenia ze zwojami. Będzie także zapalający duch, ale w głębi pomieszczenia jest woda. W pomieszczeniu ze zwojami jest drabina, ale na razie nie idź tam. Wracaj do głównego holu i udaj się do pierwszych drzwi po lewej od wejścia. Idź korytarzem do pomieszczenia z wiszącymi kilimami oraz będą tam metalowi wojownicy. Znajdziesz tam także cokół, na którym masz umieścić zwój. Wróć do głównego holu biblioteki.

Udaj się teraz do środkowych drzwi po lewej od wejścia. Idź korytarzem i zejdź po bambusie piętro niżej, gdzie w wazach znajdziesz SHOTGUN NORMAL AMMO oraz LARGE MEDIPACK. Zejdź na sam dół i korytarzem przejdź do drugiego bambusa. Przejdź do następnego pomieszczenia. Zabij robota i weź ze ściany Golden Star. Zejdź po drabinie ukrytej przy kole zębatym po lewej od wejścia na sam dół - Secret #50, gdzie znajdziesz SMALL MEDIPACK, REVOLVER AMMO, UZI AMMO. Wracaj teraz na górę i podejdź do filaru po tej samej stronie i wejdź po drabinie. Idź korytarzami aż dojdziesz do pomieszczenia, gdzie będzie kolejny robot. Zejdź po drabinie i biegnij do kolejnego pomieszczenia, gdzie będzie robot na koniu, którego musisz pokonać. Wtedy zbierz Horseman's Gem. Udaj się na południe tego pomieszczenia i znajdź bramę. Przy pomocy celownika laserowego strzel w okrągłą kulę obok odważników i brama się otworzy. Udaj się tam - Secret #51, gdzie znajdziesz LARGE MEDIPACK, SHOTGUN SHELLS i UZI AMMO. Wróć z powrotem po drabinie do poprzedniego pomieszczenia i przy bramie użyj Horseman's Gem. Wejdź do środka i otwórz kratę w wodzie. Wróć do pomieszczenia z kołami zębatymi i udaj się do korytarza z łańcuchami. Podejdź do klapy w podłodze przy kole zębatym i otwórz ją. Płyń korytarzem do końca. Zbierz Golden Star i drugą Golden Star. Wracaj teraz do głównego holu biblioteki.

Udaj się teraz do ostatnich drzwi po prawej stronie od wejścia. Znajdziesz się w planetarium. Na ścianach użyj znalezionych złotych gwiazd Golden Stars. Teraz musisz ułożyć odpowiednio planety - układ geocentryczny:

żółta (Słońce) - na zewnętrznej
czerwona (Wenus) - czwarta orbita
zielona (Merkury) - trzecia orbita
szara (Księżyc) - druga orbita od środka
niebieska (Ziemia) - na samym środku

Otworzą się drzwi, przez które przejdź. Idź do końca korytarzem, w wazie będzie LARGE MEDIPACK. Znajdziesz się w pomieszczeniu z pentagramem. Podejdź do statuy obok wejścia i naciśnij ją, a teraz po kolei w kierunku odwrotnym do wskazówek zegara. Na środku pomieszczenia wyrośnie półka, po której wejdź na górę, na drugie piętro biblioteki. Wyjdź z pomieszczenia przez niebieskie drzwi do głównego holu.

Przejdź na drugą stronę i przejdź przez pierwsze drzwi. Zapisz grę. Czeka cię zjazd. Nagle pojawi się drabina przed końcem zjazdu, na którą wskocz i wejdź na górę. Znajdziesz się na głowie lwa. Skocz na półkę po prawej, gdzie jest Secret #52, gdzie znajdziesz CROSSBOW NORMAL AMMO i LARGE MEDIPACK. Zejdź na dół i pociągnij dźwignię na ścianie przy pochylni, z której stoczyła się kula. Wejdź na wyrośnięty kamień i skocz na półkę przy ścianie. Wejdź do korytarza i wejdź nim wyżej. Przeskocz na głowę lwa i pociągnij sznurek. Zejdź na dół i wejdź do paszczy lwa. Wejdź po bambusie do pomieszczenia z dwoma drzwiami. Przejdź przez drzwi na wprost i na postumencie będzie Pharos Pillar. Otwórz klapę w podłodze i zejdź po drabinie, aby pozbyć się ducha. Gdy to już zrobisz wróć na górę, do pomieszczenia z bambusem i przejdź przez drzwi po lewej. Zbierz pochodnię i w następnym pomieszczeniu wskocz na kratki, aby zapaliły się palniki. Podpal pochodnię i idź dalej korytarzem. Znajdziesz się w kolejnym pomieszczeniu z drewnianą podłogą, którą podpal. Zejdź do pomieszczenia niżej i zbierz Music Scroll. Wróć teraz na balkon i udaj się do drugich drzwi po stronie z dwoma drzwiami. Wejdź do pomieszczenia i użyj zwoju. Lara zagra na harfie i otworzą się drzwi. Idź korytarzem i pociągnij sznurek. Zejdź na dół i przejdź przez bramę.

Hall of Demetrius

Secret: 0 [52/70]

Idź korytarzem do następnego pomieszczenia. Na prawo wejdź do korytarza i wejdź na górę. Zbierz Pharos Knot. Zejdź na dół i wejdź do korytarza na przeciwko. Wejdź na górę i Lara zacznie czytać zwój. Nagle pojawi się Von Croy wraz ze swoimi ninja, którzy po jego monologu ją zaatakują. Idź ponownie na górę i przesuń latarnię po śladach na podłodze. Otworzy się przejście. Idź korytarzem i skocz do wody...

Coastal Ruins

Secret: 1 [53/70]

Wpadając do wody zaliczasz Secret #53. Po wyjściu z wody zbierz Broken Glasses oraz LARGE MEDIPACK oraz CROSSBOW AMMO. Wejdź po drabinie na górę i idź korytarzem. Wyjdziesz na zewnątrz. Wejdź do wody na wprost i po prawej będzie korytarz po prawej, którym płyń do piramidy.DALEJ...

Strona główna  |  © 2010-2012 by 1408